Готовність кожного українця чинити опір є важливим фактором стримування російської агресії. Озброєна, навчена і готова протидіяти нація відіб’є саме бажання у ворога нападати далі. Бо захопити територію, населення якої чинитиме спротив, дуже важко, а втримати — неможливо.

У часи війни ключовим стає готовність та вміння захищати свою державу. Адже воюють країни. Не може бути окремо армія, окремо країна. Кожен на своєму місці має робити, що може. Армія ? обороняє на фротні, а порядок на своїй території ? справа кожного. Насамперед ? це спокій у будь-якому селі, на будь-якому хуторі. У цьому й полягає загальний спротив агресії, загальний спротив ворогу.

Масова готовність суспільства до збройної відсічі – це те, що може не допустити війни. Коли ворогу доведеться робити розрахунки: а що буде, якщо він спробує окупувати нові території України, почати війну. Будь-які ворожі війська будуть почувати себе вкрай «незручно», не лише на лінії фронту, а й у будь-якому місті, де будуть діяти громадяни, які чинитимуть опір окупантам. Давайте лише уявимо, як могли розвиватися події, якби в кожному українському місті у 2014 році існували ті, хто готові брати зброю і захищати.

В умовах ескалації гібридної агресії РФ та загострення ситуації навколо наших кордонів цей закон є одним із фундаментальних запобіжників, механізмом реалізації концепції всеосяжної оборони нашої держави.

Довідково. Згідно  з Законом України «Про основи національного спротиву» передбачено три складові національного спротиву:

Військова складова територіальної оборони включає органи військового управління, військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України, інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони, які залучаються до виконання завдань територіальної оборони.

Цивільна складова територіальної оборони включає державні органи, органи місцевого самоврядування, які залучаються до територіальної оборони.

Військово-цивільна складова територіальної оборони включає штаби зон (районів) територіальної оборони та добровольчі формування територіальних громад, які залучаються до територіальної оборони.

Територіальна оборона фактично створює цілу сітку громадян, які, живучи своїм життям, у будь-який момент готові стати до зброї. Чисельність ЗСУ законодавчо збільшено на 10 тисяч. Вона дозволяє сформувати ядро тероборони. Тобто буде постійний склад військовослужбовців, які ходять на службу й отримують грошове забезпечення, й резервісти, які отримуватимуть грошову винагороду за рік, за підсумками участі у навчаннях, виконання плану бойової підготовки і продовжуватимуть працювати на своїх основних, цивільних посадах.

Структура Сил ТрО ЗС України:

Довідково. Відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України утворюються:

Перевагою такої структури є присутність підрозділів теробори скрізь. Усі обласні та районні центри мають свої підрозділи. Це місцеві люди, які досить швидко можуть дістатися точок збору. Це люди вмотивовані, які прийшли до тероборони добровільно.

У випадку створення або виникнення умов дестабілізації обстановки, тероборонівці у лічені години повинні розгорнути систему територіальної оборони для того, щоб узяти під контроль усі об’єкти комунікацій і забезпечити існування конституційного ладу на цій території. Це наше першочергове завдання.

Розміщення бригад і батальйонів Сил ТРО ЗС України, створення добровольчих формувань територіальних громад, захист цивільного населення та об’єктів критичної інфраструктури ? ці та багато інших супутніх питань потребують серйозної уваги керівників на місцях. У випадку широкомасштабної агресії РФ проти України ЗС України та інші складові сектору безпеки та оборони держави ціною величезних втрат, по суті,  будуть «вигравати час» для розгортання ТрО і руху опору. Оперативність усіх процесів розгортання, розуміння і відпрацювання місця і ролі кожного суб’єкта національного спротиву, забезпечення першочергових потреб населення у разі знеструмлення, зникнення Інтернету та інших кризових ситуацій визначатимуть нашу життєздатність.

Процес формування Командування Сил територіальної оборони ЗСУ, регіональних органів військового управління, бригад і батальйонів сил територіальної оборони з урахуванням рівня загроз у кожному регіоні України має бути завершений в максимально стислі терміни.

Загалом робота триває за двома напрямками:

Комплектування Сил ТрО ЗС України:

Наразі завершується відбір кандидатів на посади в Командування Сил ТрО ЗС України та керівного складу в регіональні управління, окремі бригади Сил ТрО ЗС України.

Довідково. Нині розроблено та триває погодження:

Вимоги до бійців тероборони невисокі. Військовий досвід або стать значення не мають. Обмеження за віком – від 18 до шістдесяти років. Заняття – у вільний від роботи час. Також на службу в підрозділи ТрО запрошуються офіцери запасу, які мають досвід військової служби, а також військовозобов’язані та резервісти без досвіду військової служби, які матимуть змогу зайняти старшинські, сержантські та солдатські посади.

Для підписання контракту на проходження дійсної військової служби в підрозділі територіальної оборони слід звертатися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання.

Які переваги служби в теробороні?

« повернутися